DIŞ TİCARET FORUMU
Kasım 18, 2017, 02:57:52 ÖS *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Sayın üyelerimiz forumumuzda yapılan bakım nedeni ile sınama maili göndermekteyiz. Teşekkür Ederiz.
 
   Ana Sayfa   Yardım Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
 1 
 : Kasım 16, 2017, 08:58:33 ÖS 
Başlatan Orhan Veli KOYUNCUOGLU - Son mesaj Gönderen: Orhan Veli KOYUNCUOGLU
Slm,

killer robots ve A.I:

https://www.youtube.com/watch?v=EFZB6AhsYHQ

Bu halka açıklanan , açıklanmayanlar kim bilir nasıldır ?

 2 
 : Kasım 03, 2017, 11:46:52 ÖÖ 
Başlatan Ufuksoylemezo - Son mesaj Gönderen: Ufuksoylemezo
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Öncelikle biz genelde Almanya parsiyel tır yüklemeleri yapıyoruz. Ve genelde Avusturya sınırında tırlar gümrük acentelerine giderek malın gümrüğünü yaptırıp müşteriye teslim ediyorlar.Bu işlem için acente genelde 60 € civarında bir ödeme alıyor.Nakliyeci bu ücreti ödüyor ve daha sonra bize yansıtıyor.Benim ithalat gümrüklemesi demek istediğim buydu.Yoksa KDv'yi ve diğer masrafları alıcı karşılamakta.Fakat ne DAP nede DDP burada geçerli olmuyor. Sıkıntı burada..

 3 
 : Kasım 02, 2017, 10:16:09 ÖS 
Başlatan Ufuksoylemezo - Son mesaj Gönderen: NIYAZİ SOYDAN
Yok dediğinize uygun teslim şekli ya DDP ... ki ithalat aşamasında hem Gümrük hem KDV hemde diğer masrafları satıcının ödemesini kapsar ki eğer siz satıcı iseniz nasıl yapacaksınız başka ülke gümrüklerinde? hele ki gümrükleme masrafı satıcıya! diğerleri alıcıya ! nasıl olacak?  Yurt dışındaki gümrükleme masrafı da satıcıya ait olmalı ?DAP/DAT/CXX/FXX lerden birine ikna edin alıcınızı (EU ülkelerine ihrac edeceksiniz detaylar için nakliyeciniz ile görüşebilirsiniz DDP için).
Eğer alıcı iseniz , DAP/DAT/CXX seçin çünki yurt dışındaki satıcıların bizim gümrüklerde bir şeyler yapması yada yaptırmaları mümkün değil.

 4 
 : Kasım 01, 2017, 01:40:51 ÖS 
Başlatan Ufuksoylemezo - Son mesaj Gönderen: specialist
merhaba, DAP oluyor galiba.

 5 
 : Kasım 01, 2017, 12:26:56 ÖS 
Başlatan Ufuksoylemezo - Son mesaj Gönderen: Ufuksoylemezo
Merhabalar;

Incoterms 2010'da ithalat gümrükleme masrafının satıcıya fakat vergi,KDV ve diğer masrafların alıcıya ait olması için hangi teslim şeklini kullanmam gerekiyor.Bir nevi Incoterms 2000 DDU muadili nedir?

Teşekkürler..

 6 
 : Ekim 25, 2017, 11:58:08 ÖS 
Başlatan ahmetkarasu - Son mesaj Gönderen: travis
Ahmet bey FDA Kanada için gerekli değildir. Yalnız paletler Isıl işlem Görmüş ve damgalı olmalı

 7 
 : Ekim 24, 2017, 04:27:39 ÖS 
Başlatan muhammet22us - Son mesaj Gönderen: ozgurmuratturkmen
Sayin Tolga,
Akreditifler doğaları gereği dönülemez taahhüt içeren bir sözleşmedir. Ne zaman ?? Açıldıktan sonra... Amir'in bankası akreditif açılışı ile akreditifde belirtilen şartların yerine getirilmesi karşılığında ödeme yapmakla yükümlüdür. Bu zaten bildiğiniz bir durum.
İkinci bir bankanın teyidini eklemesi ki; bu genelde satıcının yani lehdarın bankası olur, amirin bankasının teyidinden başka, bağımsız ikinci bir teyittir. Bu da satıcı için ikinci bir garantidir. Gerekli midir; bu duruma göre değişebilir; aklıma gelen 1-2 gerekliliği sizinle paylaşayım durumu siz değerlendirin..
-Riskli bir ülke ile çalışıyorsunuz, akreditif şartlarını yerine getirdiniz ama amirin bankasının gereksiz öne süreceği rezervler ile ödemeniz gecikebilir ve bu sizin mali yapınızı olumsuz etkileyebilir. Halbuki ikinci bir teyidiniz olsa, teyit bankası size verdiği teyide istinaden günü geldiğinde size ödeme yapmakla yükümlüdür.
-Vadeli bir akreditif işlemi (yükleme + 90 gün), siz de acil olarak peşi paraya ihtiyaç duyuyorsunuz, teyit bankasına vesaiki verdiniz ve teyit bankası evrakları onaylayıp amirin bankasına gönderdi ve size 90 gün sonra ödeme yapacağını taahhüt etmiş oldu. Siz teyit bankası ile görüşüp (bu görüşme akreditif dışında gerçekleşen bir işlemdir) " ben 90 gün beklemek istemiyorum, bu alacağımı bana erken ödeyin " diyorsunuz, ve anlaşılan orandan alacağınızı iskonto edip nakde kavuşabilirsiniz.
- Ya da yine vadeli işlem, teyit bankasından 90 gün sonra alacağınız parayı teminat gösterip bankadan kredi kullanabilirsiniz ..... gibi örneklerle ikinci bir teyidin gerekli olup olmadığı konusunda kararınızı verebilirsiniz.
Saygılarımla,
Özgür M.TÜRKMEN

 

 8 
 : Ekim 16, 2017, 11:37:33 ÖÖ 
Başlatan ahmetkarasu - Son mesaj Gönderen: ahmetkarasu
 Merhabalar;

Kanada'ya ilk defa gıda ihracatımız söz konusudur. Daha önce ihracat yapan firmalarımız var mıdır? standart işlemlerin dışında yapmamız gereken işlemler var mıdır? (örneğin FDA gibi)

Şimdiden
teşekkürler...

 9 
 : Ekim 13, 2017, 05:53:32 ÖS 
Başlatan muhammet22us - Son mesaj Gönderen: wraptolga
L/c den kendi bankamızdan ilave teyit istememizin espirisi nedir?İllaki gerekli midir?Amir bankanın teyidi kafi gelmez mi?

 10 
 : Eylül 21, 2017, 09:31:35 ÖÖ 
Başlatan nurullah.kilinc - Son mesaj Gönderen: specialist
bunu en iyisi gumrukcu ile gorusmeniz olur.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it