Disticaretteyaklasimlar Toplulugu.
Nisan 23, 2014, 10:18:19 ├ľ├ľ *
Merhaba, Ziyaret├ži. L├╝tfen giri┼č yap─▒n veya ├╝ye olun.

Kullan─▒c─▒ ad─▒n─▒z─▒, parolan─▒z─▒ ve aktif kalma s├╝resini giriniz
Duyurular: Say─▒n ├╝yelerimiz forumumuzda yap─▒lan bak─▒m nedeni ile s─▒nama maili g├Ândermekteyiz. Te┼čekk├╝r Ederiz.

Ana Sayfa   Yard─▒m Giri┼č Yap Kay─▒t  
Sayfa: [1]
  Yazd─▒r  
G├Ânderen Konu: HDPE, LDPE, PP  (Okunma Say─▒s─▒ 5987 defa)
cemseckin
Jr. Member
**
Mesaj Say─▒s─▒: 12

« : Ekim 23, 2008, 02:15:15 ├ľS »

Merhaba Arkadaslar

Plastik uretiminde kullanila HDPE, LDPE, PP, LLDPE gibi maddelerin ithalatinda bir kisitlama varmi, turkiyede sadece petkim uretmekte,

bu hammaddeleri daha once ithal etmis olan arkadaslar bana yardimci olursa memnun olurum.

Cin de bulunan firmamiz araciliyla turkiyeye ithalat yapmak istiyoruz.
TrimTrex
Full Member
Mesaj Say─▒s─▒: 49

« Yan─▒tla #1 : Ekim 23, 2008, 07:14:21 ├ľS »

Merhaba Cem bey,

HDPE (High Density Polyethlene), LDPE (Low Density Polyethlene),PP (Polypropylene)

Yukar─▒da bahsi ge├žen ├╝r├╝nleri sizinde bildi─činiz gibi Petkim ├╝retmekte.Petkim tekelinde olmas─▒ sebebiyle
├╝r├╝nlerin ithalat─▒nda men┼čei ayr─▒m─▒ g├Âzetmeksizin G├Âzetim ve koruma ├Ânlemi vard─▒r.Birim Ton ba┼č─▒na Cif k─▒ymetinize vergi y├╝k├╝ getirilir.
├ľrnek:AYPE (Al├žak Yo─čunluk Polietilen) Petkim Fiyat─▒:1500 Usd/Ton.
Sizin ├çinden ithal edece─činiz birim fiyat:1000 Usd/Ton.
Toplam ithal edece─činiz miktar 10 Ton olsun.
1500-1000=500 usd petkimden d├╝┼č├╝k birim fiyata ithal ediyorsunuz.
Dolay─▒s─▒yla bu tutar, ton ba┼č─▒na vergilendirmeye tabi tutulaca─č─▒n─▒z Cif k├╝m├╝latif vergi matrah─▒n─▒za eklenecektir.Kdv ve g├╝mr├╝k vergisi+5000 Usd(Damping Vergisi)=g├╝mr├╝k vergisi matrah─▒n─▒z─▒ olu┼čturacakt─▒r.
G├╝mr├╝k verginiz bu ├╝r├╝nler i├žin %6,5.Birim fiyat listesini her ay Petkim yay─▒nlar.De─či┼čkendir.Nette g├╝ncel fiyat listesini bulabilirsiniz.Ayr─▒ca g├╝mr├╝k├ž├╝n├╝ze s├Âylerseniz tasarruflu yaz─▒larda g├╝ncel fiyat listesini bulabilir.Birim Fiyat/Ton Petkim fiyat─▒yla e┼čit ya da y├╝ksek olmas─▒ halinde herhangi bir vergi fark─▒n─▒z olu┼čmaz.├ľnemli Not:Bu ├╝r├╝nleri ithal ederken mutlaka Certificate of Analysis ve Datasheetlerini isteyin.
Kimyaneye tespit i├žin gitme ihtimali ├žok y├╝ksek ├╝r├╝nlerdir.

─░yi ├çal─▒┼čmalar
« Son D├╝zenleme: Ekim 27, 2010, 06:38:13 ├ľS G├Ânderen: TrimTrex » Logged
cemseckin
Jr. Member
**

« Yan─▒tla #2 : Ekim 24, 2008, 09:06:28 ├ľ├ľ »

Verdi─činiz bilgiler i├žin tekrar ├žok te┼čekk├╝r ederim, g├╝mr├╝k vergisini % 8 olarak duymu┼čtum ama yan─▒l─▒yormuyum acaba.
KDV % 18. Ve ├žinlden gelen mallar─▒n mutlaka depoya ├žekilmesi isteniyrmu┼č,
Birde Petkimin a├ž─▒klad─▒─č─▒ fiyatlara KDV dahil de─čil san─▒r─▒m.
Petkimin fiyatlar─▒n─▒ a├ž─▒kland─▒─č─▒ k─▒sm─▒ ben bulamad─▒m, nas─▒l ula┼čabilirm bu fiyatlara.

TrimTrex
Full Member
Mesaj Say─▒s─▒: 49

« Yan─▒tla #3 : Ekim 26, 2008, 08:00:10 ├ľS »

Cem bey,

├çin Di─čer ├╝lke.Di─čer ├╝lke gv:%6,5.Kdv ok.Depoya ├žekilmesi isteniyormu┼č derken s├Âylemek istedi─činizi anlayamad─▒m.─░thal edece─činiz g├╝mr├╝k m├╝d├╝rl├╝─č├╝,yine ithal edece─činiz ├╝r├╝n├╝n miktar─▒n─▒n ├žok olmas─▒ sebebiyle limana e┼čyay─▒ koyman─▒z i├žin m├╝saade vermeyebilir.Antrepoya al─▒rs─▒n─▒z.G├╝mr├╝k izin vermese dahi malum ├Ân├╝m├╝z k─▒┼č, ya─čmur.Antrepoya alman─▒zda fayda var derim.Kimyasal hammaddeler bunlar.Muhtemelen ├žuvallarda gelecektir.Alaca─č─▒n─▒z hammaddeyi ├╝retimde kulland─▒ktan sonra ihrac edecek iseniz D.i.i.b ba┼čvurusunda bulunman─▒z sizin i├žin faydal─▒ olacakt─▒r.Bu kapsamda ithalat─▒ ger├žekle┼čtirirseniz, ├Âdemeniz gereken vergi ve fonlardan, anti-damping vergilerinden ayr─▒ca tse prosed├╝r├╝nden muaf tutulursunuz.(ithalat vergilerini banka teminat─▒ yoluyla g├╝mr├╝─če bloke edersiniz,ithalat bitimi,ihracat taahh├╝d├╝n├╝z├╝n ger├žekle┼čmesi sonras─▒nda,d.i.i.b kapama ba┼čvurunuz sonucu,teminat mektuplar─▒n─▒z─▒n ├ž├Âz├╝m├╝ i├žin g├╝mr├╝kten al─▒nan yaz─▒y─▒ bankaya g├Ânderdi─činizde Gv i├žin teminata ba─članm─▒┼č bloke haldeki paran─▒z─▒n blokesi kald─▒r─▒r,paran─▒z─▒ kulanabilirsiniz.)Bu arada Petkim'in belirli periyotlarda yay─▒nlad─▒─č─▒ petrokimya referans fiyatlar─▒ g├╝ncel listesi eklidir.Umar─▒m yard─▒mc─▒ olabilmi┼čimdir.

─░yi ├žal─▒┼čmalar

« Son D├╝zenleme: Ekim 27, 2010, 06:38:50 ├ľS G├Ânderen: TrimTrex » Logged
cemseckin
Jr. Member
**

« Yan─▒tla #4 : Ekim 30, 2008, 07:45:40 ├ľ├ľ »

Olcay bey ├žok te┼čekk├╝r ederim verdi─činiz bilgilere,

HDPE, LDPE, PP ger├žekten ├žok kullan─▒lan hammaddeler, ├žinin en kaliteli mal─▒n─▒ getirecez in┼čallah, bu konuda talepleri olan arkada┼člar varsa bana yazabilirler.

T├╝m forumculara iyi ├žal─▒┼čmalar dilerim...
hasanorbey
Newbie
*
Mesaj Say─▒s─▒: 1

« Yan─▒tla #5 : Temmuz 20, 2010, 11:57:20 ├ľ├ľ »

Mailinize gerekli bilgileri att─▒m  e─čer bilgilendirirseniz cevaplar─▒n─▒z─▒ bekl─▒yorum seck─▒n bey
xxkamasaturaxx
Newbie
*
Mesaj Say─▒s─▒: 1

« Yan─▒tla #6 : Kas─▒m 22, 2011, 08:00:55 ├ľS »

ne kadar ldpe ├žin mal─▒ biz petkimin g035 olan─▒ ma─▒l adres─▒m mulayimkalip@hotmail.com
tezcancem
Ziyaret├ži
« Yan─▒tla #7 : Ocak 17, 2012, 10:29:47 ├ľS »

Na├žizhane tavsiyede bulunay─▒m... ├çinle ben bolbol kimyasal al─▒┼č veri┼čte bulundum... Orda her┼čeye OK derler... hermal icinde bomba kalite derler... Uluslararas─▒ ticareti iyi bilmiyorsan─▒z hi├ž bula┼čmay─▒n... Anlatt─▒klar─▒n─▒za ve sorduklar─▒n─▒za bak─▒l─▒rsa Uluslar aras─▒ ticaretten olduk├ža uzaks─▒n─▒z... Baz─▒ arkada┼člar sizlere ├žok dogru bilgiler vermi┼čler, G├╝mr├╝k vergisi 8% diye duydum diyosan─▒z bi┼čekilde alaka kurdugunuz ki┼čilerde bu i┼člerden ├žok uzaklar...
2 Container granul├╝ size Polietilen diye ├žakabilirler, lutfen dikkatli olun... Gerekirse profosyenel yard─▒m al─▒n, bu yard─▒m yuzunden zarar ederek mal getirin... ama ba┼č─▒n─▒za bela almay─▒n... ├çindeki en zor ve 3 kag─▒d─▒n en cok oldugu konu Kimyasald─▒r...
Herkese sayg─▒lar,

Not'' Eger bu i┼če girersenizde g├╝mr├╝kc├╝n├╝n ucuzunu tutay─▒m mant─▒g─▒yla hareket etmeyin, buyuk g├╝mr├╝k firmalar─▒ndan biriyle ├žal─▒┼č─▒n, arkada┼č─▒n tan─▒d─▒g─▒ g├╝mr├╝k├ž├╝ s├╝permi┼č vs i┼člerine inanmay─▒n''
bulentbalyemez
Administrator
Hero Member
Mesaj Say─▒s─▒: 3275

« Yan─▒tla #8 : Ocak 18, 2012, 10:12:57 ├ľ├ľ »

TEZCAN CEM In YORUMU ├çOK G├ťZEL TE┼×EKK├ťRLER..

D─▒┼čticaretteyakla┼č─▒mlar

B├╝lent BALYEMEZ
─░stanbul ├ťniversitesi D─▒┼č Ticaret B├Âl├╝m├╝ ├ľ─čretim G├Ârevlisi

G├╝zeloba Mah. Kaplan-2 Sk. Yakup Din├ž Sit. A.2
Blok Kat:7 No: 16
LARA - ANTALYA
www.disticaretyonetimi.com
Tel   :  0 242 349 27 17
Cep  :  0 532 332 32 99
Sayfa: [1]
  Yazd─▒r  

Gitmek istedi─činiz yer:  

MySQL ile G├╝├žlendirildi PHP ile G├╝├žlendirildi Powered by SMF 1.1.2 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Ge├žerli! CSS Ge├žerli!

TB Yazřlřm ve Ţnternet Hizmetleri - www.tb.net.tr

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it