Disticaretteyaklasimlar Toplulugu.
Nisan 23, 2014, 04:11:01 ÖS *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Sayın üyelerimiz forumumuzda yapılan bakım nedeni ile sınama maili göndermekteyiz. Teşekkür Ederiz.

Ana Sayfa   Yardım Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lutfen yardım.. anlaşma imzalanması  (Okunma Sayısı 1331 defa)
carpiediem
Newbie
*

« : Haziran 18, 2009, 08:38:13 ÖÖ »

öncelikle vereceğiniz cevaplar için simdiden tesekkur edeirm...
yabancı bir yatırımcıyla temslarım sonucu bir anlaşma yapmaya karar verdik. Kendisinin avukatı bir anlaşma metni hazrılayarak bana email yoluyla gonderdi. simdi benden bunu imzalamamı ve geri gondermemi istiyor. simdi ben bu metnin cıktısını alıp imzalayıp posta yoluylamı yoksa tekrar scan ederek email yoluylamı gondermem daha dogru olur. Anlasmanın sadece benim atacagım kısmı bos. Noter imzası dahil var. Bu konuda ban yardımcı olursanız sevinirim. cok tesekkur edeirm...
Hakan KAYA
Global Moderator
Sr. Member

« Yanıtla #1 : Haziran 18, 2009, 01:27:14 ÖS »

Sayın Forum Üyemiz,

Anlaşma metnini görmediğimden ne hakkında olduğunu neler içerdiğini genel anlamda risklerini bilemiyorum. Bunları bir tarafa bırakıp bu tür işlemlerde nasıl yapmanız gerekir sorusuna şöyle cevap vermeye çalışacağım;
Bu tür anlaşmalar taraflardan biri tarafından imzalanır ve posta yolu ile diğer tarafa gönderilir. karşı tarafda kendi kaşe ve imzasıyla bunu imzalar ve diğer tarafa posta yoluyla gönderir. bu anlaşmadan iki adet olur biri sizde diğeri karşı tarafda kalır. Bilgilerinize.
İmza Attığınız metni imzalamadan önce lütfen dikkatle inceleyin, sizi zor duruma sokacak şeyler olabilir.

Hakan Kaya

Hakan Kaya
AREL Universitesi
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü
Öğretim Görevlisi
HüseyinA
Full Member

« Yanıtla #2 : Kasım 21, 2009, 07:43:43 ÖÖ »

Anlamadığım bir şey noter imzası var diyorsunuz. Peki Noter sizin imzanız yok iken o belgeyi nasıl onaylar ? Geçerliliği ne kadar doğru olur. Dikkat edin lütfen ilerde başınız ağrımasın..
Sayfa: [1]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.2 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

TB Yazlm ve nternet Hizmetleri - www.tb.net.tr

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it