DIŞ TİCARET FORUMU
Kasım 14, 2019, 03:04:08 ÖÖ *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Sayın üyelerimiz forumumuzda yapılan bakım nedeni ile sınama maili göndermekteyiz. Teşekkür Ederiz.

Ana Sayfa   Yardım Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: tez konusu  (Okunma Sayısı 24640 defa)
erdemiko
Newbie
*

« : Şubat 18, 2010, 11:00:04 ÖS »

Merhaba arkadaşlar,
Ben dokuz eylül üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyorum. Tez alanım dış ticaret ama konuyu tam olarak belirleyemedim.
Acaba günümüzde geçerli güncel bir konu önerebilir misiniz?
yardımlarınız için teşekkürler.
exporter79
Full Member

« Yanıtla #1 : Şubat 20, 2010, 07:49:41 ÖS »

İhracat evrakları olabilir mi mesela akreditif (letter of credit )
kubilay
Jr. Member
**

« Yanıtla #2 : Şubat 21, 2010, 01:35:26 ÖS »

Gümrük Birliğinin Türkiye ekonomisine etkilerini araştırın.Önemli bir konu bence.
ycesur
Full Member

« Yanıtla #3 : Şubat 21, 2010, 08:38:50 ÖS »

akreditif (letter of credit) olabilir. kesinlikle sana çok faydası olacak bir konu...
Hakan KAYA
Global Moderator
Sr. Member

« Yanıtla #4 : Şubat 25, 2010, 09:18:39 ÖÖ »

Sayın Forum Üyemiz,

Uluslararası Ticaret Yüksek lisans yapmış biri olarak size tavsiyem tez konusu olarak çok genel ve işlenmiş bir konu seçmeyin. Ben tez olarak REACH konusu nu işledim ve türkiyede ilk akademik çalışma oldu. sizde bunun gibi yeni konular üzerine düşünün REACH politikasının türk kimya sektörü üzerindeki etkileri incelenebilir. ama bu konunda bir dezavantaj yönü var yeterince basılı kaynak yok.

Hakan Kaya
AREL Universitesi
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü
Öğretim Görevlisi
suatgursoylu
Newbie
*

« Yanıtla #5 : Mart 29, 2010, 01:34:59 ÖS »

Anti-Damping , AB ve ülkemiz uygulamaları da değişik bir konu olabilir.
RIZA
Newbie
*

« Yanıtla #6 : Haziran 09, 2010, 11:49:56 ÖÖ »

Ben gruba yeni üye oldum, bana faydası olacağını düşünüyorum. Galatasaray Üniversitesi'nde Pazarlama ve Lojistik bölümünde yüksek lisans yaptım. Uluslararası Ticaret dersinde DTÖ'nün tarım politikaları ve Türkiye'ye etkileri konusunda çok durmuştuk.Ama tavsiye olarak beceri ticareti konusunda bir tez faydalı olabilir.
sarprofil
Sr. Member

« Yanıtla #7 : Haziran 09, 2010, 02:33:18 ÖS »

Dahilde İşleme İzin Belgesi yada ihracata dayalı teşvikler olabilir.
erdemiko
Newbie
*

« Yanıtla #8 : Haziran 22, 2010, 08:22:17 ÖS »

Ben gruba yeni üye oldum, bana faydası olacağını düşünüyorum. Galatasaray Üniversitesi'nde Pazarlama ve Lojistik bölümünde yüksek lisans yaptım. Uluslararası Ticaret dersinde DTÖ'nün tarım politikaları ve Türkiye'ye etkileri konusunda çok durmuştuk.Ama tavsiye olarak beceri ticareti konusunda bir tez faydalı olabilir.
arkadaşım beceri ticareti konusunda pek bir bilgim yok ancak kulağa mantıklı geliyor hiç değinilmemesi bakımından. acaba bu terimin ingilizcesini biliyorsan söyler misin veya internette kaynak varsa paylaşır mısın? ben aradım ama bulamadım
bernaa
Newbie
*

« Yanıtla #9 : Ocak 06, 2011, 07:43:32 ÖS »

Sayın Forum Üyemiz,

Uluslararası Ticaret Yüksek lisans yapmış biri olarak size tavsiyem tez konusu olarak çok genel ve işlenmiş bir konu seçmeyin. Ben tez olarak REACH konusu nu işledim ve türkiyede ilk akademik çalışma oldu. sizde bunun gibi yeni konular üzerine düşünün REACH politikasının türk kimya sektörü üzerindeki etkileri incelenebilir. ama bu konunda bir dezavantaj yönü var yeterince basılı kaynak yok.

merhaba, ben uluslararası işletmecilik yüksek lisans öğrencisiyim. tez dönemim başlayalı 3 ay oldu ama ben hala bir tez konusu bulamadım. bulduklarım ya daha önce işlenmiş, ya da yetersiz kaynak problemi var. bu konuda tecrübeli biri olarak bana ne önerebilirsiniz? lüften yardım edin Ney
onurm
Newbie
*

« Yanıtla #10 : Şubat 19, 2011, 10:53:23 ÖÖ »

Ben Dış Ticaret mezunuyum. Bende tez olarak konumda Uluslararası ülkelerde Standartları işlemiştim Türkiye'de ve Dünyada uygulanan Standartlar TSE, Ce, ISO ve bunların çeşitleri, bence çok yazılan tezlerden degil öğretim görevlileri bile üstünde durduğu bir konu ve dış ticaret konusunda önemlli bir konu, Gerekirse bulunduğunuz konumun TSE subesine giderek gerekli bilgileri alabilir ve roportaj yapabilirsiniz. Benim tercihim bu yöndeydi ve kötü bir mamul çıkmadı
tturker
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ekim 31, 2011, 10:08:39 ÖÖ »

Merhabalar ben mersin üniversitesinde dış ticaret okumaktayım ve tazim var henüz konu bulamadım aslında hiç olmamış bir konu yani hiç duyulmamış bir konu seçmek istiyorum ama henüz karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim..
ycesur
Full Member

« Yanıtla #12 : Şubat 16, 2012, 09:03:41 ÖÖ »

Merhabalar ben mersin üniversitesinde dış ticaret okumaktayım ve tazim var henüz konu bulamadım aslında hiç olmamış bir konu yani hiç duyulmamış bir konu seçmek istiyorum ama henüz karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim..

merhaba yabancı sermayeli firmaların dış ticaretimizdeki yeri, kobiler üzerine etkileri üzerine bir konu olabilir. Hatta yabancı sermayeli bir firma ile görüşme yaparak soru cevap şeklinde bunu tezine de ekleyebilirsin.
taşdelen8039
Newbie
*

« Yanıtla #13 : Şubat 26, 2012, 06:28:10 ÖS »

Merhaba arkadaşlar tez konum avrupa birliği nerden başlamalıyım nasıl devam ettirmeliyim hangi başlıklar üzerinde durmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
Sayfa: [1]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it