DIŞ TİCARET FORUMU
Temmuz 18, 2019, 12:55:46 ÖS *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Sayın üyelerimiz forumumuzda yapılan bakım nedeni ile sınama maili göndermekteyiz. Teşekkür Ederiz.

Ana Sayfa   Yardım Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: PERFORMANS YÖNETİMİ VE YETKİNLİK BAZLI MÜLAKAT TEKNİKLERİ  (Okunma Sayısı 4802 defa)
bulentbalyemez
Administrator
Hero Member

« : Nisan 25, 2010, 03:41:46 ÖS »

27-28 MAYIS CARSAMBA ve PERSEMBE  İSTANBULDA.

DR. BARBAROS KON YONETIMINDE PERFORMANS YÖNETİMİ VE YETKİNLİK BAZLI MÜLAKAT TEKNİKLERİ;

Eğitimin Adı PERFORMANS YÖNETİMİ VE YETKİNLİK BAZLI MÜLAKAT TEKNİKLERİ
Know How DTY
Hedef Kitle İnsan Kaynakları Çalışanları veya bu alanda kariyer sahibi olmak isteyen herkes
Katılımcı Sayısı 12 Kişi
Eğitim Tarihi 27 -28 MAYIS 2010
Eğitim Yöntemi Eğitim süresi boyunca katılımcılara bol uygulama ağırlıklı, video çekimleri, bire bir performans görüşmeleri, mülakat görüşmeleri yapmaları sağlanarak teorikte aldıkları eğitimi pratiğe dökerek kalıcı olması sağlanmaktadır.
Eğitim Ücreti 390 TL + KDV
Eğitim Yeri Taksim Gönen Otel

İçerik
PERFORMANS YÖNETİMİ
1. Performans Yönetiminin Temel Unsurları
2. Performans Yönetim Sistemi ve Hedefler
3. Performans Değerlendirme Süreci
4. Performans Değerlendirme
5. Performans Ölçümü için Gerekli Ön Koşullar
6. Performans Kriterleri Tespiti
7. Performans Ölçüm Amacı, Teknikleri ve Yöntemleri
8. Performans Görüşme ve Değerlendirme Yöntemleri ve Yapılan Hatalar ve Önlemleri
9. Bireysel Gelişme Planlarının Belirlenmesi ve Takibi
10. Motivasyon Kavramı, Motivasyon Teşvik Araçları ve Çalışan Performansına Etkileri
11. Koçluk, Koçluk Rolleri ve Çalışan Performansına Etkileri

YETKİNLİK BAZLI MÜLAKAT TEKNİKLERİ EĞİTİMİ
1. Aday Profilinin Belirlenmesi
2. Yetkinliğin Tanımı
3. Yetkinlik Bazlı Görüşme Teknikleri
4. Personel Seçimi Araçları, Aşamaları ve Süreci
5. Mülakat Teknikleri ve Vak’a Çalışması
6. Video Çekimleri
7. Kişilik Analizleri
8. Adaylara Geri Bildirim Verilmesi
9. Çalışanın İşe Yerleştirilmesi ve Oryantasyon Programı
10. Çıkış Mülakatları
11. Örnek Olay Çalışması (Video Çekimi, Bire bir Mülakat Çalışması)

Eğitmen:

Dr. Barbaros KON

Dr.Barbaros KON, 1969 yılında İstanbul’da doğdu. 1987 yılı Maltepe Askeri Lisesi, 1991 yılında Kara Harp Okulu Yönetim bölümünden mezun olduktan sonra 1995 yıl sonuna kadar çeşitli komuta kademelerinde bulundu. Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimini Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlamıştır. Özel sektördeki iş yaşamına 1996 yılında Tire Kutsan Oluklu Mukavva San. ve Tic.A.Ş.’de İnsan Kaynakları ve Kalite Güvence Müdürü olarak başlayan Sn.Kon, 1998 yılı Haziran ayından itibaren Dentaş Ambalaj ve Kağıt San.A.Ş.’de İnsan Kaynakları Yöneticisi ve Yönetim Temsilcisi olarak göreve başlamıştır. Yedi yıldır bu görevi sürdüren Sn.Kon, Kariyer Planlaması doğrultusunda aynı şirkette 2005 Mayıs’ından 2006 yılı Mart ayına kadar İhracat Yöneticiliği yapmıştır. Dr.Barbaros KON bundan sonraki kariyerine 2006 yılı Mart ayı başından itibaren yaklaşık 250 milyon dolar ciroya sahip demir çelik, tekstil, lojistik ve dış ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren KOCAER GROUP’un firmalarından Türkiye’nin ikinci 500 Şirketi içinde yer alan ve yaklaşık 600 kişinin çalıştığı dünya markalarına tekstil üretimi yapan Kocaer Tekstil A.Ş.’nin GENEL MÜDÜR’ü olmuştur. İhracat ağırlıklı çalışan firmanın markalaşma sürecinide yönetmiş ve Chakra, Jua ve Towello markalarının konumlanması ve yayılımı çalışmalarını sürdürmüştür. 2008-2009 yılları arasında Pamukkale Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak Rektör Danışmanı ve Pamukkale Teknopark Şirketinin Genel Müdürü olarak akademik görevini yürütmüştür.

Bulunduğu şirketlerde insan kaynakları bölümünün kuruluşu, insan kaynakları sistemlerinin ve şirket kültürünün oluşturulması, toplam kalite yolculuğuna çıkışın sağlanması projelerini ekibiyle birlikte gerçekleştirmiştir. Ayrıca toplumsal sorumluluk bilinciyle Denizli’de bulunan okullara, SSK İl Müdürlüğü’ne, Denizli Devlet hastanesine TKY yolculuklarında rehberlik yapmaktadır. 2001 yılında Yetkinlik Bazlı İKY Sistemleri konusunda Doktora Tezini de veren Sn.Kon, Kalder Denizli Yerel Kalite Odağı, Kalder Ulusal Kalite Ödül Değerlendiricisi, Ege Bölgesi Kalite Ödül Başdeğerlendiricisidir. 1998 yılından 2003 yılına kadar Peryön Ege Şubesi 2nci Başkanlığı ve 2003 yılından itibaren ise Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. 2006 yılında Denizli Sivil Toplum Kuruluşları Gelişme Platformu(DESGEP) kurucusudur. Denizli Rotary Kulübü 2009-2010 dönem başkanıdır.

2001 yılında “Türkiye’de Fark Yaratan İnsan Kaynakları Yöneticisi” dalında birincilik ödülü olan Dr.Barbaros KON evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce ve İspanyolca dillerini bilmektedir.

Saygılarımla
Menekşe DEMİREZEN
Eğitim Danışmanı

Güzel oba Mah. Lara Hastanesi Arkası Kaplan2 Sok.
Yakup Dinç Sit. B.Blok Kat:7 No: 16
LARA – ANTALYA
www.disticaretyonetimi.com
Tel : 0 242 349 27 17
Cep : 0 532 332 32 99
Mail : menekse@disticaretyonetimi.com

Dışticaretteyaklaşımlar

Bülent BALYEMEZ
İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü Öğretim Görevlisi

Güzeloba Mah. Kaplan-2 Sk. Yakup Dinç Sit. A.2
Blok Kat:7 No: 16
LARA - ANTALYA
www.disticaretyonetimi.com
Tel   :  0 242 349 27 17
Cep  :  0 532 332 32 99
Sayfa: [1]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it