DIŞ TİCARET FORUMU
Aralık 12, 2019, 01:15:45 ÖS *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Sayın üyelerimiz forumumuzda yapılan bakım nedeni ile sınama maili göndermekteyiz. Teşekkür Ederiz.

Ana Sayfa   Yardım Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Akreditifler hakkında  (Okunma Sayısı 8063 defa)
Hakan KAYA
Global Moderator
Sr. Member

« : Eylül 18, 2007, 08:20:37 ÖÖ »

Hepimizin bildiği gibi Akreditifler (L/C) Dış Ticaretin önemli ödeme şekillerinden biri. Bu konuda ben birçok yayını takip etmeye çalışıyorum, yakın zamanda alıp okuduğum bir kitabı size tavsiye etmek istedim. UCP 600 ın Kullanılması ve Akreditifler. Türkmen yayınevi. Abdurahman Özalp. Küçük bir ayrıntı, Bu Kitapda CDCS sertifikası konusunda bilgi bulabilirsiniz.

Saygılar
Hakan Kaya

Hakan Kaya
AREL Universitesi
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü
Öğretim Görevlisi
balpmen
Sr. Member

« Yanıtla #1 : Kasım 09, 2007, 10:29:12 ÖÖ »

Hakan Bey Selamlar,

Bahsettiğiniz kitap çok ilgimi çekti, ancak bu kitabı bulmakta zorluk çekiyorum. Yayınevi kapanmış galiba. İstanbul'daki arkadaşlarıma rica ettim ama onlar da bulamadılar. Bu kitabı nasıl edinebilirim? Yardımcı olusanız çok sevinirim.

Kolay gelsin
Belma ALPMEN
Hakan KAYA
Global Moderator
Sr. Member

« Yanıtla #2 : Kasım 10, 2007, 08:23:45 ÖÖ »

Belma Hanım,

Kitap Türkmen Kitabevi yayınlarından çıkıyor. Türkmen kitap evi büyük bir yayın şirketi, hatta ben halen yüksek lisans kitaplarımın bir kısmını ordan alıyorum. Bu kitap İstanbul da sahafçılarda halen satılıyor. İnternetden de sipariş edebilirsiniz size kargo yaparlar.Aşağıdali link den kitaba ulaşabilirsiniz.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=115824

Hakan Kaya
Çığır Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş
Dış Ticaret Operasyon Müdürü

Hakan Kaya
AREL Universitesi
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü
Öğretim Görevlisi
balpmen
Sr. Member

« Yanıtla #3 : Kasım 10, 2007, 09:10:46 ÖÖ »

Selamlar Hakan Bey,

İlginize teşekkür ederim. Kitabı hukukmarket.com'da buldum. İlgilenen arkadaşlar varsa, bu sitede satışta kitap.

Kolay gelsin
Belma ALPMEN
ATEMPO ŞİRKETLER GRUBU
İTHALAT-İHRACAT OPERASYON DEPARTMANI
ozgurmuratturkmen
Global Moderator
Sr. Member

« Yanıtla #4 : Mart 21, 2008, 08:29:40 ÖÖ »

Merhaba Arkadaslar,
Hakan Bey'in dediklerine tamamen katiliyorum,  degerli hocamiz Abdurrahman OZALP'in hazirladigi ve L/C uygulamalarini detayli bir sekilde, ornek olaylarla birlikte madde madde aciklayan bir kitap... dis ticaret ile, ozellikle isin operasyonel kismiyla yogun hasir nesir olan calisanlarin her daim basucunda bulunmasi gerekli olan bir bilgi kaynagi ..
Iyi Calismalar,
Ozgur M. TURKMEN
Sayfa: [1]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it