DIŞ TİCARET FORUMU
Mayıs 22, 2019, 06:40:29 ÖS *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Sayın üyelerimiz forumumuzda yapılan bakım nedeni ile sınama maili göndermekteyiz. Teşekkür Ederiz.

Ana Sayfa   Yardım Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dış ticaret konusunda ayrdıma ihtiyacım var.  (Okunma Sayısı 5046 defa)
klncoglu2009
Newbie
*

« : Mart 26, 2012, 02:29:58 ÖS »

Bu konuda yardımcı olabilirseniz elde edilecek kazancın  % 80'i sizin olacak. Ürün fiyatları ve ürünler kataloğdadır. Bu fiyatların üzerine vergiler ve masrafları koyup nasıl bir fiyat oluşturabiliriz. Olumlu veya olumsuz cevap gönderebilirseniz çok memnun olurum.

İyi çalışmalar,
Rahatsız ettiğim için çok özür dileim. Benim adım İbrahim Kılınçoğlu. Manisa'da bir fabrikada asgari ücretle çalışmaktayım. Bunun yanında Farmasi adlı bir kozmetik firmasının biretsel temsilciliğini yapmaktayım. Ana şirket 100'den fazla ülkeye ihracat yapmakla beraber şimdi üyelik sistemiyle çalışma sisteminde çalışıyor. Yani üyeler isterlerse sadece üye olarak ürünleri daha ucuza alabiliyorlar veya pazarlama organizasyonları kurarak kazanç sağlayabiliyorlar. Benim düşüncem şudur. Ben yurtdışından kozmetik ithalatı yapan şirketlerele irtibata geçip pazarlama organizasyonları kurmak istiyorum. Fakat bu konuyu hiç bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Aklımda şöyle bir düşünce var. Eğer bu konuda yardımcı olabilirseniz elde edilecek net kazancın % 80 'ini size bırakmayı düşünüyorum. Farmasi şirketi peşin çalışmaktadır. Size nasıl ulaştım bu konuda araştırma yaparken dış ticarette yaklaşımlar adlı bir internet sitesinde mesajınızı gördüm. Buna istinaden ne yapabiliriz diye mesaj atıp fikrinizi almak istedim. Olumlu veya olumsuz cevap gönderebilirseniz memnun olurum. Değerli vaktinizi aldığım için özür dilerim. 
Şirketin web sitesi: http://www.farmasiint.com/default.aspx
Ürün kataloğu: http://www.farmasiint.com/onlinekatalog/

NIYAZİ SOYDAN
Administrator
Hero Member

« Yanıtla #1 : Mart 26, 2012, 02:48:58 ÖS »

bence bu işi unut. zaten yazında firmanın 100 den fazla ülkeye ihracat yaptığını söylüyorsun,senin ihracat yapmana izin vermezler. İhracat konusunda da uzaksın anladğım kadarı ile çünki" vergiler ve masrafları" ilave edip nasıl bir fiyat oluşturabiliriz diyorsun.Vergi derken ne tür vergiden bahsediyorsun? KDV ise,KDV li mal alıp zaten İhraç edemezsin çünki maliyetin yüksek olur yada finans kaynağına daha fazla ihtiyacın olur. Ayrıca İngilizcen yeterlimi? yeterli ble olsa sana en azından INGILIZCE katalog lazım , düşünceni de belirtip,iste bakalım firmadan(Farmasi) ne cevap verecekler? eminim OLUMSUZ olacak cevapları . ki böylece en azından bu rünler ile ilgili zaman kaybetmezsin.
klncoglu2009
Newbie
*

« Yanıtla #2 : Mart 26, 2012, 02:55:17 ÖS »

Niyazi bey bu firma dışında başka bir şekilde dış ticaret brokerlığı yapılabiliyormuş gelir sağlanıyormuş evden veya işten bu konuda yardımcı olabileceğiniz bir şey var mı? Bu konuyu dediğiniz gibi hiç bilmiyorum ama ek gelire ihtiyacım var. Bu konuda yardımcı olabileceğiniz bir şey var mı? Ne yapabiliriz?
Hosenfeld
Full Member

« Yanıtla #3 : Kasım 30, 2014, 11:05:49 ÖÖ »

konuyu anladığım kadarı ile, network tarzı bir iş ve sıcak satış. avon gibi ama heralde daha farklı.
bu tür firmalar zaten uluslararası satış ağlarını kurmuştur ve ülke bazında hiyerarşik olarak örgütlenmişlerdir. Niyazi beyin dediği gibi, ihracat yapman söz konusu değil.
Sayfa: [1]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it