DIŞ TİCARET FORUMU
Ağustos 17, 2019, 11:43:58 ÖS *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Sayın üyelerimiz forumumuzda yapılan bakım nedeni ile sınama maili göndermekteyiz. Teşekkür Ederiz.

Ana Sayfa   Yardım Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: FCA veya FOB ithalatta bill of lading  (Okunma Sayısı 3524 defa)
bdenizli
Jr. Member
**

« : Kasım 19, 2014, 06:59:13 ÖÖ »

Almanyadan FCA Hamburg veya FOB Hamburg mal ithal edeceğiz, ödemeyi akreditif ile yapacağız.
Akreditif metni içerisinde bill of ladind de istemelimiyiz ?
Malzemeyi FOB Hamburg alacağımız için bizim forwarder B/L'yi İstanbul'da düzenleyip bize teslim etmeyecek mi ? Yoksa Hamburda düzenletip satıcıya mı teslim edecek ??

NIYAZİ SOYDAN
Administrator
Hero Member

« Yanıtla #1 : Kasım 19, 2014, 01:36:27 ÖS »

nakliyeyi sizmi ayarladınız?  Konteyner ile geliyor anlaşıldığı kadarı ile.
Akreditifte teslim edileceği yeri neresi istiyorsunuz? eğer sizin forwarder ıstanbul da düzenlerse,satıcı firma nasıl BL i bankasına ibraz eder?
siz nakliyeci ile anlaştığınız şartlara göre ve tabii malları teslim eden satıcıya yükleme yerinde teslim edilecek şekilde hamburg ta düzenlenip satıcıya teslim edilecek şekilde talimat verin nakliyeciye ki akreditfi şartlarına göre BL i ibraz edbeilsin satıcı bankasına.
Ayrıca FOB/CIF kullanmayın artık Incoterms 2010 da açıkça bunların açık yüklere uygun terimler olduğunu Konteyner yüklemelerinde FCA/CPT/CIP kullanın ki sizinki FCA Hamburg olması gerekiyor gibi ama tabi Hamburg ta neresi? satıcının adresinde mi? yoksa hampur Limanın damı?
FCA,Sellers warehouse,Hamburg? veya FCA,Hamburg port gibi
NIYAZİ SOYDAN
Administrator
Hero Member

« Yanıtla #2 : Kasım 19, 2014, 01:38:56 ÖS »

unuttum devam ediyorum. teslim şekli ne olursa olsun akreditif(ve vesaik mukabili ithalat için) açıyorsanız yükleme evrakları hep satıcıya verilir.
ki bankaya ibraz edebilsinler.
Sayfa: [1]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it