DIŞ TİCARET FORUMU
Ekim 24, 2018, 03:20:41 ÖÖ *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Sayın üyelerimiz forumumuzda yapılan bakım nedeni ile sınama maili göndermekteyiz. Teşekkür Ederiz.

Ana Sayfa   Yardım Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: E-fatura da bulunması gereken bilgiler..  (Okunma Sayısı 1361 defa)
samomi
Jr. Member
**

« : Nisan 17, 2018, 01:49:01 ÖS »

Merhaba

İhracatlar da daha önce e-fatura 'da açıklama kısmına yazmış olduğumuz;

Ödeme şekli, Banka , Kap, kilo, menşe, tedarikçi bilgisi aslında gereksiz midir? Bununla ilgili bir tebliğ aradım ama bulamadım. Bir müşavir bunların gereksiz olduğunu, bende yıllardır yaptığımı ve daha sonra herhangi bir denetimde sıkıntı çekilebileceğini düşündüğümü söyledim. fakat herhangi bir yazılı kanıt bulamadım. Bilgisi olan var mı?
ozgurmuratturkmen
Global Moderator
Sr. Member

« Yanıtla #1 : Nisan 17, 2018, 05:17:40 ÖS »

Sayın Samomi,
Güzel bir soru... Sorunun tam cevabını bilmemekle birlikte mantık yürütmeye çalışacağım. Bu bahsettiğiniz bilgileri bizim e-fatura formatında açıklamalar kısmında belirtiyorum, yazmasam ya da eksik yazsam e-fatura onaydan geçecektir. Ama bu bilgiler sonuçta gümrük beyannamesinin olmazsa olmaz bilgileri, eğer e-faturada yer almıyor ise bir şekilde ayrı bir liste ile g.müşavirinize bildirmek durumundasınız. Sonuçta g.beyannamesi üzerinde, ihracat faturanızın tarih ve sayısı yer alıyor ve hangi faturanız, hangi ihracat beyannamesine ait kolaylıkla eşleştirilebilir. Yine de bu konuyu hem mali müşavir hem de gümrük müşaviriniz ile konuşmanız en sağlıklısı ya da aramızda olan müşavir arkadaşlar var ise biz de net bilgi sahibi olmuş oluruz.

Saygılar,
Özgür M.TÜRKMEN

samomi
Jr. Member
**

« Yanıtla #2 : Nisan 18, 2018, 09:12:10 ÖÖ »

Özgur bey,

İlginiz için teşekkürler.

4458 sayılı Gümrük Kanunu'nun yönetmeliğinde bazı bilgiler buldum ama dediğiniz gibi bir müşavir arkadaşımız bize bilgi verirse sevinirim.

Saygılar..
Sayfa: [1]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it