DIŞ TİCARET FORUMU
Aralık 11, 2018, 06:27:06 ÖÖ *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Sayın üyelerimiz forumumuzda yapılan bakım nedeni ile sınama maili göndermekteyiz. Teşekkür Ederiz.

Ana Sayfa   Yardım Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TRANSFER BİLDİRİM FORMU  (Okunma Sayısı 99 defa)
NHN
Newbie
*

« : Aralık 04, 2018, 03:35:00 ÖS »

Merhaba

Yeni bir kanun çıkmış diye duydum, vadeli mal alımlarında transfer bildirim formu artık gümrükde geçerli olmayacak diye.
Peşin ve Sıght akr lerde ödeme yapıldığı için transfer bildirim formu üzerinde ID no yazıyordu. Vadeli de ödeme yapılmadığı için transfer bildirim formunda ID no  yazmıyordu.
Bankama sordum ama henüz net cvp alamadım.
Acaba bundan sonra vadeli alımlarda da banka geçici bir ID no mu verecek.
Bilginiz var mıdır yada yayınlanmış bir duyuru varsa paylaşabilir misiniz

Teşekkürler 
NIYAZİ SOYDAN
Global Moderator
Hero Member

« Yanıtla #1 : Aralık 04, 2018, 07:51:48 ÖS »

ID no transfer yapılan işlemlerde veriliyor olması lazım ki KKDF yatırıldığı aranmasın. Bildiğim kadarı ile KKDF ithal tarihi itibariyle ödemesi(transferi) yapılmayan işlemlerde tahsili aranıyor ki ödemesi yapılmadı ise ID no olmayabilir,dolayısıyla Gümrük ithalaçıya KKGF makbuzu ibraz etmesini ister.
Ayrıca ödeme şekli vadeli/kab kredili de olsa ,ki özellikle kısa vadeli(30-45 gün) ödeme şekillerinde , eger fiili ithal, vadeden sonraki gün(ler)de yani ödemeden sonra olursa da KKDF uygulanmıyor olmalı.
Sayfa: [1]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it