DIŞ TİCARET FORUMU
Haziran 26, 2019, 04:05:26 ÖÖ *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Sayın üyelerimiz forumumuzda yapılan bakım nedeni ile sınama maili göndermekteyiz. Teşekkür Ederiz.

Ana Sayfa   Yardım Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: LOI FORM Letter of Indemnit- KAYIP BL / BILL OF LADING (MASTER BL VE HOUSE BL )  (Okunma Sayısı 282 defa)
Serhad.nn
Newbie
*

« : Mart 19, 2019, 05:47:11 ÖS »

Merhabalar ,
Forwarderımız bl'leri kargoyla yolladı ancak kargo firması kargonun belediye Çöp araçları ile yanlışlıkla çöp'e atıldıgını ve imha edildiğini belirtti. Acıklama gercektır ya da degıldır emin olmamak ile birlikte sonucta bl'leri teslim aldık .

Musterılerden ve shipper olarak bizden turkce(garanti belgesi ) ve ingilizce (letter of indemnity ) olarak musterımızden ımzalı  her bir kayıp bl için talep edildi .
Zaman kaybetmemek için kendi imzalamamız gereken garanti belgesini imzaladık ve aynı gun bl'leri birebir aynı olarak bize tekrardan yolladılar .

Loi formları ılk geldıgınde Direkt Niyazi Bey'i aradım ve evrakları gonderdım , sagolsun yine ilgilendi hemen , birkac revize yaptı evraklarda bizde onu ımzaladık ve hallettık .
Eger olur da basınıza gelırse dıye buradan konuyu paylasıyorum ,

Garanti belgesi ve loi içerikleri zaman taahhutu harıcınde aynı ıdı ;
loi'de 2 yıl , garanti belgesinde suresiz bir taahhut istiyor , bu taahhutte malzemeleri alıcıya sattıgımızı veya bankanın cırolaması karsılıgı ıle xxx fırmasına satacagını , shipperin biz oldugumuzu , birşekilde kayıp bl'lerin musterıler tarafından ele gecirilip , tekrardan bu kayıp bl'ler ile hak talep etmeleri durumunda Malzemenin beyan bedelinin %120'si + navlun masrafını odemeyı kabul ettiğimizi bildiren bir taahhuttu .

Bu arada Kargo firmasından da olası bır sıkıntı ıcın konuyu acıklayan bir yazı talep ettik bizde shipper olarak -Niyazi Bey'in garanti belgesindeki revizelerinden biri de kargo firmasının adını yazıp , muallak olarak yazılmıs " tarafınıza kargolanması sırasında " cumlesı yerıne spesifik olarak "Tarafınızca tarafımıza teslım edılmek uzere x kargo fırması x subesıne teslım edıldıkten sonra x subesı calısanları tarafından kaybedildiği " idi.

Umarım kimsenin başına gelmez , gelirse de yasadıgımız prosedurler yardımcı olur umarım.

Iyı Calısmalar

Serhat Nur
Sayfa: [1]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it